HomeSlideAriza

Ariza – Episodi 5 – Pjesa 3

Ali Rizai është një djalë i devotshem ndaj familjes dhe punes. Ben nje jete modeste me mamane dhe motren qe eshte ne prag martese. Halide eshte nje doktoreshe e suksesshme qe jeton me babain e pushtetshem. Ka humbur nenen dhe dy vellezerit me te medhenj ne moshe te hershme. Buraku, nje kriminel, djali i kriminelit eshte i fiksuar me Haliden. Eshte maniak, psikopat. Vite me pare ka vrare mamane dhe vellezerit e Halidese dhe i vodhi varesen nga qafa Halides. Varesja kishte shenjen e pafundesise. Buraku ne nje mbremje i propozon per martese Halides, por kjo nuk pranon dhe debaton ashper duke ikur. Hip ne taksi e Ali Rizas dhe Buraku i vjen nga pas. Aliu ndeshet me Burakun duke u bere keshtu personi i pare qe e godet ne jeten e Burakut. Videoja del ne internet dhe Buraku vendos te hakmerret. Naten e dasmes se motres se Aliut, vjen Buraku dhe gjuan per vdekje motren e Aliut dhe mbremja me e lumtur per ta shnderrohet ne tragjedi. Pastaj Ali Riza betohet te vrasi Burakun, duke marre hak per motren, qe e kishte si vajzen e tije. Por Halide gjen varesen qe Buraku i kishte marre kur vrau motren e Aliut. Varesja qe kishte kaq shume vite pa e pare dhe pastaj dalin detaje te reja nga e shkuara e saj.

COMMENTS