HomeSlideDielli i Dimrit

Dielli i Dimrit – Episoda 2

Kur dy biznesmene vrasin ortakun brenda kompanise se tyre, deshmitari kyç i vrasjes behet djali i vogel i viktimes. Vrasesit perpiqen te heqin qafe edhe ate ashtu si te atin, por vrasesi i paguar nuk arrin ta beje kete vrasje dhe e dergon djalin e vogel ne arrati. Pas shume vitesh larg, pa qene aspak ne dijeni te origjines se tij, djali me emrin Efe rikthehet tashme i rritur dhe zbulon se ka nje vella binjak. Vellai i tij kishte nisur pune ne kompanine e vjeter te babait te tyre dhe ishte martuar me dashurine e femijerise se Efese. 

Me kthimin ne skene te deshmitarit, vrasesit e vertete perpiqen serish te lajne njehere e mire hesapet me te, por kur ata vrasin binjakun e gabuar. Efeja, i cili eshte rritur si nje peshkatar i perulur, vendos te adoptoje indentitetin dhe stilin e jetes se te vellait te tij binjak per t’u infiltruar brenda rrethit qe kishte shkaterruar familjen e tij. Seriali ndjek perpjekjet e Efes per hakmarrje dhe shpagim, si dhe nje dashuri te mohuar qe nga femijeria.

COMMENTS