Category: Filma

1 2 10 / 13 POSTS
Sen Yasamaya Bak (Ti vazhdo të jetosh)

Sen Yasamaya Bak (Ti vazhdo të jetosh)

E diagnostikuar me sëmundje të pashërueshme, një nënë e vetme ndeshet me një beqar të paduruar ndërsa ndeshet me të ardhmen e një gjashtëvjeçari kokë [...]
Ask Taktikleri (Taktikat e Dashurisë)

Ask Taktikleri (Taktikat e Dashurisë)

Një drejtues reklamash dhe një stiliste mode nuk besojnë në dashuri, ndaj vendosin një bast për ta bërë tjetrin të bjerë kokë e këmbë me taktika të p [...]
Kagittan Hayatlar (Jetë letre)

Kagittan Hayatlar (Jetë letre)

Mehmeti është një shok i dashur që drejton një magazinë mbeturinash të ngurta në një lagje të varfër të stambollit. Ai ndihmon të gjithë ata që janë [...]
Mrekulli e Dashurise 2 (Mucize Ask 2)

Mrekulli e Dashurise 2 (Mucize Ask 2)

Një dramë turke e vendosur në vitet 1960. Azizi, një burrë me të meta fizike e gjen veten në përpjekje për të sistemuar martesën me Mizgin, pavarësish [...]
Aykut Eniste (Kunati Ajkut)

Aykut Eniste (Kunati Ajkut)

Pas një grabitjeje në dyqanin e tij, pronari i dyqanit të celularëve Ajkuti duhet të pretendojë se është i dashuri i ndërmjetëses së tij të sigurimeve [...]
Cocuklar Sana Emanet

Cocuklar Sana Emanet

Qerimi punon si arkitekt dhe është martuar me Jezim. Zhgënjimi më i madh i tyre është pamundësia për t'u bërë me fëmijë. Teksa shkojnë në shtëpinë e t [...]
Mucize (Mrekullia)

Mucize (Mrekullia)

Është viti 1960 dhe një mësues i ri është i detyruar të lërë familjen e tij e të zhvendoset larg për të dhënë mësim. Fshati në të cilin e kanë caktuar [...]
Ask Bu Mu – A eshte kjo dashuri

Ask Bu Mu – A eshte kjo dashuri

Umut ka qenë hajdut që kur ishte fëmijë. Ai vazhdimisht kërkon mundësinë e jetës së tij dhe familjes së tij. Ai as nuk mund ta gjejë. Gülüm është një [...]
Oldur Beni Sevgilim

Oldur Beni Sevgilim

Marrëdhënia e dy të rinjve vjen afër fundit kur fati u shkatërron pasurinë e ndërtuar me mund. Dashuria e tyre do të vihet në provë si kurrë më parë.. [...]
Mutluluk Zamani (Koha e Lumturise)

Mutluluk Zamani (Koha e Lumturise)

Dashuria e vërtetë nuk ka të bëjë me perfeksionin, por fshihet të metat. Filmi "Koha e Lumturisë" tregon historinë e Mertit i cili krijon jetën e tij [...]
1 2 10 / 13 POSTS